مدیریت تداوم کسب و کار

سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف، سرویس‌ها و دارایی‌های اطلاعاتی‌ متنوعی دارند که مخاطرات بسیاری از جمله خرابی‌ سخت‌افزاری، باگ‌ها و خرابی‌های نرم‌افزاری، اشتباهات انسانی، کدهای مخرب و باج‌افزارها، حملات سایبری و رخدادهای فاجعه‌بار آنها را تهدید می‌نمایند. به منظور پیشگیری و مدیریت شرایطی که این رخدادها اتفاق می‌افتند نیاز است که قبل از وقوع آنها، اقدامات احتیاطی لازم صورت پذیرفته، زیرساخت‌های فنی ایجاد شده، فرآیندها و دستورالعمل‌ها تعریف شده باشند.

سنگ بنای این مهم، سیستم مدیریت تداوم کسب و کار (Business Continuity Management System) است. سیستم‌ مدیریت تداوم کسب‌ و کار، چارچوب مرجعی را برای سازمان‌ها فراهم می‌کند تا تداوم کسب‌وکارهای خود را به طور مؤثر و کارآمد مدیریت نمایند. یک سیستم مدیریت تداوم کسب و کار اثرات وقفه در سرویس‌ها و فعالیت‌های سازمان را شناسایی می‌کند و دستورالعمل‌هایی را برای اقدام در صورت وقوع وقفه تعیین می‌نماید، این امر سبب می‌شود تا تمام عواملی که موجب بروز شرایط بحرانی می‌شود در نظر گرفته شده و نهایتا با توجه به زیرساخت‌ها، راهکارهای فنی ایجاد شده، فرآیندها و دستورالعمل‌های تعریف شده، کمترین صدمه ممکن به لایه کسب و کار وارد شود. سیستم مدیریت تداوم کسب و کار در هر سازمانی، صرف نظر از نوع فعالیت و یا اندازه، پیاده‌سازی می‌شود و تحت شرایط مختلف، دوام سازمان را در برابر حوادث فاجعه بار تضمین می نماید.

شرکت رمیس آماده است تا با عنایت به رهنمودهای استاندارد ISO 22301:2019، در حوزه‌های مختلف تداوم کسب و کار در کنار سازمان‌ها قرار گیرد.

محصولات و راهکارهای مرتبط قابل ارایه

رمیس تجربیات مختلفی در طراحی و پیاده‌سازی تجهیزات، نرم‌افزارها و راهکارهای مختلف مرتبط با تداوم کسب و کار را داراست.

Zerto

راهکار پشتیبان‌گیری و DR به منظور دستیابی به محافظت پیوسته داده‌ها در محیط‌های مبتنی بر ماشین مجازی و کانتینر

Veritas Netbackup AIR

ایجاد امکان بازیابی داده‌ها در مرکز داده پشتیبان از طریق یکپارچگی با Replication Data Domain

Oracle Extended Cluster

توسعه کلاستر اوراکل RAC و نودهای آن در سطح دو یا چند مرکز داده و ایجاد یکپارچگی در سطح بانک اطلاعاتی بین این مراکز داده

Vmware SRM

راهکار یکپارچه Vmware به منظور پیاده‌سازی و تست سناریورهای بازیابی فاجعه با قابلیت پشتیبانی تجهیزات ذخیره‌سازی مختلف

DELL EMC RecoverPoint

انتقال داده‌ها به مرکز/مراکز داده پشتیبان و محافظت پیوسته داده‌ها (CDP) از طریق ایجاد امکان بازگشت به Point in timeهای مختلف

DELL EMC Metro Node

راهکار دسترس‌پذیری مداوم (Continuous Availability) به داده‌ها در دو مرکز داده مبتنی بر بستر IP WAN

DELL EMC VPLEX

راهکار دسترس‌پذیری مداوم (Continuous Availability)، با توجه به ایجاد امکان دسترسی Active-Active به داده‌ها در دو مرکز داده از طریق ایجاد امکان پیاده‌سازی Stretched Cluster

Commvault Backup & Recovery

راهکار جامع و یکپارچه پشتیبان‌گیری، بازیابی، انتقال داده‌های مختلف به سایت پشتیبان و بازیابی سرویس‌ در آن (بدون نیاز به سخت‌افزارهای یا نرم‌افزارهای خاص منظوره replication)

F5 DNS (GTM)

اطمینان از امکان ارایه سرویس توسط مرکز داده اصلی، هدایت ترافیک به سایت پشتیبان (در صورت بروز مشکل در سایت اصلی) و یا توزیع بار ترافیکی کاربران بین دیتاسنترها

خدمات قابل ارایه

رمیس در کنار شما خواهد بود تا طرح‌ها و پروژه‌های مختلف مرتبط با حوزه تداوم کسب کار و مدیریت آن را پیاده‌سازی کنید.

سازمان‌ها می‌توانند میزان تطبیق وضعیت تداوم کسب و کار خود را با استاندارد ممیزی نموده و برای دریافت گواهی آن برنامه‌ریزی نمایند.

پایداری و موفقیت تداوم کسب و کار به پیاده‌سازی سیستم مدیریت آن در سازمان وابسته است. رمیس در کنار شماست تا این سیستم را در سازمان خود مبتنی بر استاندارد ISO 22301:2019 پیاده‌سازی نمایید.

زیرساخت‌ها و راهکارهای فنی که بیشتر در بخش بازیابی فاجعه و DRP به آن پرداخته می‌شود، در تداوم کسب و کار بسیار کلیدی محسوب می‌شود. شناسایی و تحلیل وضعیت موجود و نیازمندی‌ها، برنامه‌ریزی و طراحی، تامین تجهیزات و نرم‌افزارهای مورد نیاز، بهبود، پیاده‌سازی و پشتیبانی، بخشی از خدمات شرکت رمیس در این حوزه می‌باشند.

مشتریان ما